KWALIFIKACJE RYNKOWE
PROCEDOWANE
Wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w kształceniu
Co potrafi wykonywać osoba posiadająca tę kwalifikację?
Posiadacz certyfikatu z zakresu wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w kształceniu:
- jest przygotowany do samodzielnego planowania i wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w działaniach edukacyjnych i usługach rozwojowych w realizowanych w trybie stacjonarnym lub hybrydowym.
Do kogo adresowana jest kwalifikacja?
Kwalifikacja adresowana jest przede wszystkim do:
- nauczycieli różnych poziomów nauczania,
- wykładowców szkół wyższych,
- trenerów, coachów, mentorów, instruktorów
posługujących się narzędziami TIK w prowadzeniu zajęć w trybie stacjonarnym i/lub hybrydowym.
Gdzie można znaleźć zatrudnienie?
Kwalifikacja może być wykorzystywana przez nauczycieli w przedszkolach, szkołach na różnych poziomach kształcenia, szkołach wyższych, a także przez trenerów, coachów, mentorów, tutorów i
instruktorów w firmach szkoleniowych, wszelkiego rodzaju firmach czy instytucjach
prowadzących zajęcia rozwijające dla dzieci, młodzieży i dorosłych (np. domy kultury, biblioteki,
kółka zainteresowań).
Zalecana liczba godzin szkoleniowych
Koszt brutto (PLN)
Zainteresowany? Zadzwoń!
Informacje o egzaminie
Brak wymagań.
Do realizacji części teoretycznej egzaminu:
- w przypadku, gdy test teoretyczny przeprowadzany jest w elektronicznym systemie:
– stanowisko komputerowe dla kandydata ubiegającego się o uzyskanie kwalifikacji (jedno stanowisko dla jednego kandydata), wyposażone w przeglądarkę internetową z dostępem do internetu;
– stolik i krzesła; - w przypadku, gdy test teoretyczny jest przeprowadzany poza systemem elektronicznym:
– arkusz testu oraz miejsce pozwalające na jego samodzielne wypełnienie.
Do przeprowadzania praktycznej części walidacji należy zapewnić:
- oddzielne stanowisko komputerowe dla każdego uczestnika wyposażone w co najmniej w komputer z dostępem do internetu, wyposażony w kamerę i mikrofon, wspierany system operacyjny, pakietem programów biurowych;
- rzutnik, tablicę interaktywną lub urządzenie alternatywne wraz z oprogramowaniem, drukarkę 3D, gogle VR, skaner 3D, głośniki.
- Wykształcenie minimum średnie;
- Znajomość obsługi komputera w zakresie uruchamiania oraz podstawowej obsługi systemu i zainstalowanych aplikacji;
- Umiejętność rozwiązywania problemów w sytuacji trudności z nawiązaniem lub zanikiem połączenia internetowego lub obsługą przeglądarki w zakresie kompatybilności z platformą egzaminacyjną.
- posiadać wykształcenie wyższe;
- posiadać staż pracy minimum 3
lata w pracy dydaktycznej z wykorzystaniem TiK lub przeprowadził minimum 300 godzin szkoleń z wykorzystania TiK w edukacji w ostatnich 5 latach; - jest współautorem/autorem minimum 2
programów edukacyjnych (w tym programów nauczania) lub materiałów edukacyjnych
dotyczących Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych.
Walidacja dla kwalifikacji „Wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w kształceniu” przeprowadzana jest przez Fundację VCC.
Uczestnicy chcący przystąpić do egzaminu zgłaszają chęć przystąpienia do egzaminu do akredytowanych Akademii Edukacyjnych lub do Fundacji VCC.
1. Metody stosowane w walidacji
Egzamin składa się z dwóch etapów:
- Egzamin teoretyczny (test wiedzy) przeprowadzany jest przy pomocy Systemu Egzaminacyjnego, dostępnego on-line. Egzamin teoretyczny trwa 48 minuty, obejmuje 48 pytań testowych jednokrotnego wyboru, wybieranych losowo przez system. Egzamin teoretyczny odbywa się w obecności Operatora Systemu Egzaminacyjnego.
- Egzamin praktyczny przeprowadzają uprawnieni Egzaminatorzy VCC. Proces egzaminowania polega na wykonywaniu praktycznych zadań weryfikujących wszystkie wymagane dla kwalifikacji efekty uczenia się mające wymiar praktycznych umiejętności. Część praktyczną egzaminu ocenia 2 Egzaminatorów VCC, z których każdy ocenia wykonywane przez uczestników zadania z wykorzystaniem opracowanego przez Fundację VCC arkusza oceny. W części praktycznej dopuszcza się zastosowanie wyłącznie następujących metod walidacji: obserwację w warunkach symulowanych, wywiad swobodny lub ustrukturyzowany (rozmowa z komisją) lub analiza dowodów i deklaracji. Metody wywiadu swobodnego lub ustrukturyzowanego mogą być stosowane wyłącznie jako uzupełnienie obserwacji w warunkach symulowanych lub analizy dowodów i deklaracji.
Część teoretyczna i praktyczna egzaminu może odbywać się w jednym dniu lub w dwóch różnych terminach.
Certyfikaty potwierdzające kwalifikację wydawane są na podstawie dostarczonych potwierdzeń egzaminu wraz z wynikami potwierdzonymi przez Operatora Systemu Egzaminacyjnego (dla części teoretycznej) i Egzaminatorów (dla części praktycznej). Certyfikat jest wystawiany dla uczestników, którzy uzyskali pozytywny wynik z obu części egzaminu. Certyfikaty są wystawiane w terminie maksymalnie 30 dni od daty egzaminu.
CENA NETTO: 2000 PLN
CENA BRUTTO: 2460 PLN
Informacje o szkoleniu
Wyposażenie pomieszczeń dydaktycznych:
- stanowiska komputerowe dla każdego uczestnika wyposażone w co najmniej w komputer z dostępem do internetu, wyposażony w kamerę i mikrofon, wspierany
system operacyjny, pakietem programów biurowych; - rzutnik, tablicę interaktywną lub urządzenie alternatywne wraz z oprogramowaniem, drukarkę 3D, gogle VR, skaner 3D, głośniki.
Musi posiadać:
- wykształcenie wyższe,
- staż pracy minimum 2
lata w pracy dydaktycznej z wykorzystaniem TiK lub przeprowadził minimum 200 godzin szkoleń z wykorzystania TiK w edukacji w ostatnich 5 latach.
Wzór certyfikatu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji
Certyfikat ważny bezterminowo.