KWALIFIKACJE DLA KAŻDEGO

FUNDACJA VCC

Poznaj nas!

System VCC

Idea VCC© narodziła się w 2007 roku. System VCC© umożliwia zdobycie nowego zawodu (New Compentences), jak również uzupełnienie, podwyższenie czy zaktualizowanie posiadanych kwalifikacji (Select Competences) do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. 
Innowacyjność systemu polega na połączeniu w ramach szkoleń i certyfikacji nie tylko wiedzy, ale również praktycznych umiejętności zawodowych, kompetencji społecznych, branżowego języka obcego i kompetencji informatycznych, charakterystycznych dla poszczególnych zawodów lub kwalifikacji. 
Założeniem systemu certyfikacji VCC jest dostarczenie pracodawcom wiarygodnej i kompleksowej informacji o kwalifikacjach pracowników/kandydatów do pracy. Jest to możliwe dzięki zachowaniu rzetelności i obiektywności procesów egzaminacyjnych, prowadzonych przez niezależne podmioty (Partnerów Egzaminacyjnych). Potwierdzeniem pozytywnego przejścia procesu egzaminacyjnego jest certyfikat wraz z suplementem, w którym zapisano, jakie efekty uczenia się osiągnął egzaminowany.

Fundacja VCC w liczbach

100000

wydanych certyfikatów

2900

Trenerów i Egzaminatorów 

290

Akademii Edukacyjnych i Partnerów Edukacyjnych 

17

System VCC dostępny w 17 krajach

Ponad 100 modułów w naszym portfolio!


Rozpiętość modułów, w których można potwierdzić swoje kwalifikacje certyfikatem VCC jest bardzo duża. Obejmuje ponad 100 tematów z różnych obszarów, od typowo zawodowych, przez biznesowe po kompetencje miękkie.

Czym jest System VCC? Zobacz naszą animację!

Chcesz dowiedzieć się więcej odnośnie naszej działalności?

Zapraszamy na stronę Fundacji VCC!